niedziela, 22 sierpnia 2010

SMSowa pożyczka. Chwilówka w innej skórze

Czasy wymuszają zmiany w mechanizmach przydzielania pożyczek od ręki. Technologie sprawiające, że życie staje się łatwiejsze wkroczyły na rynek kredytowy. Teraz wystarczy sięgnąć po komórkę, wpisując odpowiedni kod w smsa posłanego na nr firmy, w krótkim czasie dostajemy teoretycznie szybką gotówkę.

Pożyczka SMSem ? Jak to działa?

Proces przyznania takiej pożyczki jest dość prosty. Rejestracja na stronie internetowej, wysłanie z własnego konta, złotówki na konto firmy, u której się zadłużamy (jak tłumaczą dzięki temu będą wiedzieli gdzie wysłać pieniądze), następnie wysłanie smsa.
Co to za pożyczka?

Takie pożyczki są oprocentowane standardowo od 20% do 35%, więc teoretycznie płacimy za 200 zł dodatkowo tylko 40 zł. Niby nie jest tak źle, wiec w czym tkwi haczyk? W okresie spłaty. Takie niskie kwoty muszą być spłacone po 15 dniach, a to może być kłopotliwe. Dlatego wskaźnik RRSO może nas przerazić, z uwagi że wynosi nawet 8000%!!! Straszne prawda? Takie wysokie rzeczywiste roczne oprocentowanie wynika z 15 dniowej pożyczki, a wskaźnik pokazuje nam ile byśmy musieli zapłacić gdyby brali taką pożyczkę na rok. Przy spłacaniu 40 zł co 15 dni daje ogromne przełożenie, a te może mylnie wprowadzać nas w osłupienie, choć czy to źle czy dobrze pozostawmy do rozważań zaciągających takie szybkie pożyczki.

Zalety?

Zaletą takiego „kredytu od ręki” jest to, że nie czekamy na podjęcie decyzji długiego czasu. Kilkanaście minut dla specjalisty czekającego w firmie na takie zlecenie, który przy pomocy odpowiedniego programu, podejmie decyzje, w zupełności wystarczy. Fakt, że zadłużamy się tylko na 15 dni w przypadku, gdy robimy to jednorazowo, jest plusem, po spłacie nie musimy się dłużej martwić, jak to bywa w przypadku kredytu na dowód.

Warunki do spełnienia.

Niestety, firmy takie mają większe wymagania. Pożyczka dawana jest osobą z dobrą historią kredytową i najczęściej ze stałą stabilną pracą. W przypadku pożyczek na większe sumy, firmy wymagają by być ich stałymi klientami, a więc zaciągnąć wcześniej jakieś pożyczki. Dodatkowo potrzebujemy konta w banku, na które przesłane będą pieniądze.

Dzięki takim szybkim pożyczką, nie ma problemu z szybką gotówką, a w dodatku wszystko odbywa się w szybkim tempie. Jednak przy oprocentowaniu i krótkim okresie spłaty nie ma się co łudzić że się nam to opłaca. 200 zł na 15 dni? Czy nie lepiej zapytać rodzinę o pomoc.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz