piątek, 1 kwietnia 2011

Pożyczki społecznościowe

To propozycja dla osób, które chciałyby skorzystać z możliwości pożyczenia określonych kwot na spłatę swoich zaległych zobowiązań finansowych a także na to, aby opłacić bieżące rachunki.

Social lending czyli pożyczki społecznościowe są bardzo popularne zwłaszcza, że jest coraz więcej osób, które potrzebują gotówki na różnego typu opłaty oraz zobowiązania finansowe. Warto więc już dziś znaleźć dla siebie osobę prywatną, która ma zasoby finansowe. Taka osoba może pożyczyć środki finansowe osobom, które tego potrzebują. Jest to o tyle przydatna forma pomocy finansowej, że niewiele osób może pozwolić sobie na wzięcie pożyczki i kredytu w Bankach.

Banki bardzo restrykcyjnie traktują swoich klientów, dlatego też jeśli potrzebuje się środków finansowych a ma się długi, wówczas nie ma możliwości otrzymania kredytu. Bycie wpisanym na listy dłużników, skutkuje tym, że nie można zaciągać nowych zobowiązań finansowych. Jest to znaczne utrudnienie dla osób, które chciałyby otrzymać pieniądze na różnego typu wydatki. Warto dodać, że z tego powodu osoby prywatne zdecydowały się na pomagania niezamożnym. Takie osoby pożyczają dowolne kwoty na określony czas. Kwota musi być oddana w całości, zgodnie z zawartą umową.

Tego rodzaju pożyczki społecznościowe funkcjonują na rynku od 2008 roku. Cieszą się sporym zainteresowaniem ze względu na stosowanie uproszczonych procedur. Minimum formalności a także szybkość udzielania pożyczki – to główne atuty. Dlatego też wiele osób decyduje się na skorzystanie z tego typu propozycji.
Idea jest popularna, ponieważ nadwyżki środki, które posiadają osoby zamożne, można pożyczyć potrzebującym. Oczywiście pożyczka musi być uzgodniona, a jej spłata odbywa się na odgórnie ustalonych warunkach. Warto więc skorzystać z takiej formy, jeśli potrzebuje się środków finansowych. Oprocentowanie waha się od 1% do 29%. Kwoty, które się pożycza to z reguły od kilkudziesięciu złotych polskich aż do około czterdziestu tysięcy złotych. Tego typu pożyczki są niżej oprocentowane niż pożyczki w Bankach, a tym samym bardziej atrakcyjne pod względem ekonomicznym.
Ogłoszenia osób pożyczających pożyczki zaprezentowane są na stronach internetowych, w prasie a także w folderach promocyjnych. Każda z zainteresowanych osób może skorzystać z takiej pożyczki oraz zamieścić ogłoszenie, że chciałaby pieniądze pożyczać.

Poza tym to propozycja dla osób, które nie potrafią dopełnić formalności w Bankach czy też uważają je za zbyt skomplikowane. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z pożyczek społecznościowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz