niedziela, 8 maja 2011

Szybkie pożyczki – praktyczne porady


Pożyczki bez BIK czy popularne chwilówki wcale nie muszą być drogie, jeśli tylko będziesz wiedział, jak się za nie „zabrać”. Dlatego też proponujemy garść porad, które powinny choć częściowo obniżyć koszty pożyczania pieniędzy w instytucjach parabankowych i pomóc w uniknięciu związanych z tym przykrych konsekwencji.

1. Pożyczaj tylko gdy musisz
Z założenia szybkie pożyczki mają służyć załataniu chwilowej dziury powstałej w domowych finansach i właśnie w takich wypadkach należy je stosować. Zadłużanie się po to, by kupić sobie „coś fajnego” nie jest najlepszym rozwiązaniem. Podobnie jak pożyczki zaciągane na spłatę innych pożyczek.

2. Kto sprawdza, mniej płaci
Nie wybieraj firm pożyczkowych „na chybił trafił” bo możesz za to słono zapłacić. Ulotki, banery reklamowe czy reklamy telewizyjne wyglądają pięknie, ale… tylko w teorii. W praktyce zawsze sprawdzaj firmę, od której pożyczasz pieniądze, robiąc dokładny wywiad – wśród znajomych czy w Internecie. Przed wzięciem pożyczki porównaj wiele różnych ofert.

3. Innowacja w cenie
Instytucje parabankowe to nie jedyne miejsce, gdzie można otrzymać szybką pożyczkę. Pożyczki bez BIK oferują także banki. Modnym ostatnio sposobem finansowania są ponadto pożyczki prywatne i społecznościowe, które można znaleźć w Internecie. Sprawdź je – być może zaoszczędzisz dzięki temu trochę pieniędzy.

4. Umowa prawdę Ci powie
Przed wzięciem pieniędzy do ręki koniecznie przeczytaj umowę pożyczki. To właśnie tam znajdziesz wszystkie dodatkowe koszty oraz stopę RRSO, która pozwoli zorientować się czy pożyczka faktycznie jest tak atrakcyjna jak przekonywał pracownik firmy.

5. Dodatki nie mile widziane
Instytucje parabankowe nadzwyczaj chętnie oferują dodatkowe „korzyści” w postaci obsługi domowej czy ubezpieczeń. Mają w tym jednak swój interes, pobierając za to niemałe kwoty. Jeśli tylko możesz zrezygnuj z tego typu dodatków oraz zagwarantuj sobie możliwość spłacania pieniędzy przelewem, co w praktyce wychodzi zdecydowanie taniej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz