poniedziałek, 26 września 2011

Kredyt bez BIK

Posiadając negatywną historię kredytową czy dużą ilość długów, wiele osób próbuje ratować się kolejnym kredytem. Chociaż są to dobre złego początki, to tak czy inaczej, znaleźć trzeba najpierw taki, który zostanie udzielony bez sprawdzania naszej historii w bazie danych BIK. I tutaj pojawia się kłopot. Faktem jest bowiem, że z reguły, historia kredytowa, w przypadku banków, jest kontrolowana. Na pewno stanie się tak, jeśli wnioskujesz o dużą sumę pieniędzy, pragnąc kupić samochód czy coś równie drogiego. Wówczas, ze złą historią, na kredyt nie ma co liczyć. 

Masz jednak szansę otrzymania kredytu mniejszego, najlepiej w banku, w którym prowadzisz swoje konta. Zasadniczo najlepiej wiązać się z konkretnym, jednym bankiem, który zna Cię i wie, że można na Tobie polegać. Niewielki kredyt rzeczywiście można uzyskać, przede wszystkim przez fakt, iż dla banku korzystnym jest jego udzielenie, a mała suma jest nie tylko łatwa do spłaty, ale przede wszystkim stanowi nieznaczące ryzyko dla tak prężnie działających instytucji. 
Dla mocno zadłużonych osób, polecane są kredyty konsolidacyjne, które umożliwiają spłacenie wszystkich dotychczasowych obciążeń jednorazowo, zamieniając je na jeden kredyt, spłacany w dogodnych zazwyczaj, ratach. O tym rodzaju kredytu, będę pisała w kolejnych postach. 
Możliwe jest także zaciągnięcie debetu, jednak tu również niezbędne są regularne wpływy na konto i dobre stosunki z bankiem, w którym posiadamy rachunek. Kiedy już zostanie on przyznany, na naszym koncie powstaje ujemne saldo - możemy wykorzystać większą sumę niż posiadamy, jednak tego typu zadłużenie jest absolutnie krótkoterminowe, z tego też względu najlepiej je spłacić pierwszymi wpływającymi pieniędzmi. 
Jeśli chodzi o możliwości zaciągnięcia kredytu bez BIK, jak widać nie ma ich zbyt wiele. Jeśli banki nie sprawdzają historii kredytowej w BIK, robią to poprzez międzybankowy rejestr, który również dostarcza im wystarczająco dużo informacji. Warto pamiętać, że BIK nie jest jedynym aspektem, służącym do wyliczenia zdolności kredytowej, istotne są również zarobki, płynność zatrudnienia, a także wysokość poprzednich zadłużeń
Oczywiście kredyt stanowi tylko jedną możliwość wsparcia finansowego, drugą stają się różnorodne pożyczki, nie tylko udzielane w instytucjach, takich jak SKOK, ale także w wielu innych miejscach. Zaciągając je trzeba jednak bardzo uważać, by nie wplątać się w jeszcze większe problemy finansowe. Rzeczywiście, w ich przypadku nie są potrzebne żadne zaświadczenia ani nawet zdolność kredytowa. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz