środa, 28 września 2011

Kredyt przez internet

Internet rozwija się w zastraszającym tempie, porywając ze sobą praktycznie każdą dziedzinę. Również bankowość, znajduje swoje miejsce w sieci, pod hasłem e-banking. W jej zakresie pojawiają się różnorodne usługi, które w zależności od konkretnego banku, dotyczą innej sfery ich działalności. Są również te, które pozwalają na dokonanie wszelkich formalności, począwszy od założenia konta, skończywszy na zaciągnięciu kredytu, właśnie przez internet. 
Zatrzymać warto się właśnie na samym kredycie. Czy rzeczywiście możliwe jest jego udzielenie tylko w oparciu o komputer? Współcześnie tak! Choć w niektórych bankach, elektronicznie można jedynie złożyć wniosek kredytowy i kiedy decyzja jest pozytywna, należy zgłosić się do najbliższego oddziału w celu podpisania umowy.  W dobie ogromnej konkurencji, coraz więcej z nich, ukazuje możliwość wykonania wszelkich formalności kredytowej bez wychodzenia z domu. I tak, wniosek składamy poprzez internet, na stronie banku, bądź w innych miejscach, a następnie pozostałe czynności realizujemy na drodze korespondencyjnej, z pomocą kuriera. Odpowiadając na pytanie wielu, nie opłacamy usług kuriera. Przybywa on w określonym terminie, sprawdza naszą tożsamość wraz z dokumentacją oraz dostarcza do podpisania odpowiednie dokumenty. W przeciągu maksymalnie kilku dni, pieniądze zostają przekazane na nasze konto bankowe. 
Rzeczywiście kredyt przez  internet jest najłatwiejszą formą zaciągnięcia zadłużenia, niekiedy nawet, możemy trafić na możliwość przyznania go, bez sprawdzania historii w BIK. Zaznaczyć należy jednak, że internetowa forma tego działania, nie zwalnia nas z obowiązku posiadania stałego zatrudnienia i płynnego źródła dochodów. Faktycznie w wielu przypadkach udaje się uniknąć sprawdzania tego przez bank, ale ogólnie rzecz biorąc, oświadczenie o dochodach należy złożyć zgodnie z prawdą. Najlepszą stroną kredytu przez internet jest więc oszczędność czasu, w rzeczy samej, wszelkie formalności i tak są przeprowadzane, tyle że na innej drodze niż w przypadku standardowych procedur. 
W przypadku, gdy staramy się o ów kredyt w banku, w jakim posiadamy od dawna rachunek, mamy szansę zostać potraktowanym w zakresie taryfy ulgowej, otrzymując kredyt na bardziej korzystnych warunkach. 
Podstawowymi zaletami, ów kredytu są:

  • oszczędność czasu,
  • brak obowiązku przedstawiania zaświadczeń (pozostają jednak oświadczenia),
  • bezpieczeństwo transakcji,
  • brak obowiązku stania w kolejkach
  • szybkie zapoznanie się z ofertami, zebranymi w jasne informacje na jednej stronie www. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz