sobota, 1 października 2011

Pożyczka ABC - SKOK Chmielewskiego

SKOK Chmielewskiego jest kolejną instytucją, w której otrzymać możemy pożyczkę. W zależności od okazji oferuje ona różnorodne promocje i oferty specjalne, mowa tu o świętach czy rozpoczęciu roku szkolnego. Należy pamiętać, że oferty zmieniają się, dlatego też za jakiś czas omawiana pożyczka może być niedostępna. Pożyczką, którą wezmę na warsztat będzie pożyczka ABC. 

Jak przeczytać można na stronie SKOKu, pożyczka ta jest nisko oprocentowana - w rzeczywistości, oprocentowanie wynosi 12,5% , można więc łatwo znaleźć kredyty czy pożyczki tańsze, ale również dużo droższe. Niskie jej oprocentowanie pozostawia więc wiele do życzenia, a w rzeczywistości liczba 12,5 % nawet nie zbliża się do dolnej granicy oprocentowań oferowanych na rynku – biorąc pod uwagę oczywiście wiele pożyczek i kredytów, nie tylko jeden ich typ. Co więcej do tego dochodzi jeszcze opłata prowizji, wynosząca 4,5% zaciąganej kwoty. Plusem jest jednak fakt, że pożyczka ABC, wolna jest od opłat przygotowawczych. 

Maksymalna kwota, jaką można otrzymać, w zakresie tej pożyczki, wynosi 2500 złotych, na okres maksymalnie osiemnastu miesięcy. Jak to bywa w większości przypadków, również tutaj, czym krótszy czas spłaty, tym pożyczka jest bardziej opłacalna. Dla przykładu, przy zaciągnięciu omawianego zadłużenia, w wysokości 1000 złotych, spłacając je w ciągu 12 miesięcy, oddajemy SKOKowi 1069,20 zł, podczas gdy chcąc rozłożyć je na miesięcy 18, zwrócić musimy już 1102,14 zł. Różnica nie jest diametralna, jednak warto mieć świadomość jej istnienia. Dla osób, których sytuacja finansowa przedstawia się nieciekawie, rozłożenie pożyczki na więcej rat, może sprawić, że jej spłata będzie prostsza. W przypadku okresu 18stu miesięcy, kwota tysiąca złotych, w zakresie pożyczki ABC, przyniesie miesięczną ratę 61,23, podczas gdy okres 12stu miesięcy zobowiązuje do zapłaty 89,10 zł każdego miesiąca. Chociaż różnica ta to niecałe 28 złotych, to jednak dla osób w trudnej sytuacji, może być to istotna oszczędność. 

Pożyczka ta wydaje się być całkiem elastyczną, a co więcej pomocną. Niewielkie raty to na pewno duży jej plus. Bez wątpienia jednak, można znaleźć pożyczkę, przedstawiającą mniejsze oprocentowanie – pytanie tylko, czy wówczas także niepotrzebne będą jakiekolwiek zabezpieczenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz