sobota, 11 czerwca 2011

Kredyt dla firm bez BIK


Wizerunek współczesnego przedsiębiorcy – kredytobiorcy

Dzisiaj przedsiębiorca to nie ten, który długo zastanawia się nad zaciągnięciem kredytu dla firmy, nie ten, który dokładnie analizuje sytuacje finansową swojej firmy – współczesny przedsiębiorca – kredytobiorca to ten, który uważa kredyt dla firm bez bik – za najlepsze rozwiązanie! Przedsiębiorcy przestali myśleć w kategoriach zysków i strat, liczy się jedno- pieniądze są na koncie! Skąd taka zmiana w przedsiębiorcach? Zmieniły się czasy w których żyjemy, wszyscy dookoła ryzykują i nie zastanawiają się, co z ich przyszłością? Dlaczego właściciele firm mieliby postępować w inny sposób? Powód ma charakter bardzo społeczny: Nie jesteśmy odpowiedzialni wyłącznie za finansową strefę swojego życia – wyjątkiem są właściciele jednoosobowej działalności gospodarczej ( oni jednak także powinni pomyśleć o przyszłości swoich najbliższych…).

Dlaczego właściciele firm boją się kredytów z BIK?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej budzi obawy także wśród przedsiębiorcy. Właściciele firm również są przekonani, że „trafić do BIK” – oznacza brak możliwości zaciągnięcia kredytu w banku. Skąd takie przekonanie zarówno wśród indywidualnych jak i firmowych klientów banków? Z braku informacji! Tak naprawdę nie wiemy, czym jest BIK i czym się zajmuje, a na „te trzy literki…” reagujemy paniką! Uzyskajmy informacje, jaka jest Nasza historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej ( po prostu złóżmy wniosek o raport) i odpowiedzmy sobie na pytanie, czy warto się bać?

Kredyt, karta kredytowa czy linia?

Który produkt kredytowy najbardziej interesuje współczesnego przedsiębiorcę? Dla przedsiębiorców najważniejsze jest fakt, łatwego dostępu do pieniędzy firmowych. Wcale najchętniej nie wybierają kart kredytowych, najbardziej doceniony produkt w tej grupie klientów, to kredyt odnawialny, czyli popularna linia kredytowa. Dziś każdy przedsiębiorca może liczyć na otrzymanie kredytu odnawialnego „na start firmy”. Zaraz po tym, jak założymy konto firmowe, będziemy mogli korzystać z linii – nie musimy nawet składać wniosku. Ci przedsiębiorcy, którzy chcą uniknąć weryfikacji w BIK powinni zdecydować się na bezpieczną linię kredytową, ale korzystać z niej powinni – rozsądnie.

Dzisiejszy przedsiębiorca to bez wątpienia osoba kreatywna i odważna! W mniejszym stopniu obawiamy się założenia własnej działalności gospodarczej i „pójścia na swoje”. Jednak nie jesteśmy odpowiedzialni! Pożyczamy pieniądze bez opracowania planu spłaty…i komplikujemy finansową sytuacje swojej firmy.

Zachowanie współczesnego przedsiębiorcy – kredytobiorcy wymaga zmiany. Produkty o charakterze kredytowym są dla nich dostępne „od początku” ich działalności, powinni jednak oni, sami sobie stawiać ograniczenia – to uchroni ich przed nieprzyjemnymi konsekwencjami ( Stracić możemy cały majątek firmy!).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz