niedziela, 23 października 2011

Jak pożyczać w Sekrata.pl?

Sekrata.pl to ostatni z najbardziej znanych portali Social Lendingu. Działa jak poprzednie, na zasadach, które już opisywałam. Znów zajmę się jedynie szczegółami, którymi się różni od innych serwisów, a różnice te kształtują się z korzyścią dla pożyczkobiorcy. 
Maksymalną sumą, jaką można pożyczyć to 200 tysięcy złotych. Taką sumę ma możliwość otrzymać użytkownik z wartościowym kontem, po spłaceniu kilku innych, również wysokich pożyczek - a dokładnie posiadającym maksymalną ilość gwiazdek, pięć - dwie zielone i trzy niebieskie. Minimalną zaś sumą pożyczki jest 100 złotych. Kolejną różnicą, dość istotną jest również czas, w jakim pożyczkę należy spłacić. W przypadku sum do 12500 zł jest to 36 miesięcy, jeśli kwota jest większa, maksymalny okres pożyczkowy to 48 miesięcy. Portal oczywiście pobiera prowizję od każdej pożyczki, ale jest to jedynie 1%. 
Otrzymanie pożyczki staje się w sekrata.pl również łatwiejsze. Pożyczkobiorca wystawiając aukcję pożyczkową sam może określić, jakie minimum musi zebrać od inwestorów, by aukcja została sfinalizowana. W portalu nazywane jest to progiem sukcesu i polega na wyznaczeniu kwoty - w procentach, przy jakiej pożyczkobiorca chce już pożyczkę otrzymać. Sama wypłata pożyczki z subkonta, jakie posiada każdy użytkownik również działa na bardzo atrakcyjnych zasadach. Za pomocą zwykłego przelewu proces ten jest bezpłatny, w oparciu natomiast o BlueCash, czyli przelew szybki, wynosi on 4 zł za każdy przesyłany tysiąc złotych. Przechodząc już do ostatnich kwestii, które chciałam poruszyć, nadmienię jedynie, iż maksymalne oprocentowanie pożyczki, w tym serwisie wynosi 21%. 
Tak jak w każdym portalu tego typu, do założenia aukcji pożyczkowej, bądź wnioskowania o pożyczkę z rąk konkretnego inwestora, niezbędne jest wykonanie weryfikacji. Opłata za nie, kształtuje się tutaj również atrakcyjnie. 
Do obowiązkowych weryfikacji należą cztery weryfikacje:


  1. Nr konta - aktywny przez 12 miesięcy - kosztuje 2 zł,
  2. Dowód osobisty - aktywny przez 6 miesięcy - kosztuje 2 zł,
  3. Nr telefonu - aktywny przez miesiąc - kosztuje 1 zł, 
  4. Drugi dokument ze zdjęciem - aktywny przez 6 miesięcy - kosztuje 2 zł. 
Całość weryfikacji obowiązkowych wynosi więc 8 zł. Weryfikacje dodatkowe, to natomiast:
  1. Miejsce pracy - aktywne przez 6 miesięcy - kosztuje 5 zł,
  2. Skan rachunków - aktywny przez 3 miesiące - kosztuje 2 zł,
  3. Adres zamieszkania - aktywny przez 3 miesiące - kosztuje 7 zł, 
  4. Zaświadczenie o zatrudnieniu - aktywne przez 3 miesiące - kosztuje 2 zł. 
Warto zauważyć, że wśród weryfikacji nie pojawia się na tym portalu żadna wzmianka o sprawdzaniu w BIK, BIG, ERIF i innych instytucjach finansowych. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz