czwartek, 13 października 2011

Pożyczka Duet - SKOK Jaworzno

Ostatnią już pozycją z oferty pożyczkowej SKOKU Jaworzno, którą omówię, będzie pożyczka Duet. Jest to produkt wyjątkowy, łączy w sobie bowiem zarówno linię pożyczkową, jak i pożyczkę mieszkaniową, pozwalając pożyczkobiorcy korzystać z jednego i drugiego jednocześnie. 
Przede wszystkim pożyczka Duet sprawia, iż zaciągając ją otwieramy jednocześnie również linię pożyczkową o tej samej nazwie. Jej wysokość, może wynieść nawet tyle co samej pożyczki, a zatem mamy możliwość podwoić sumę przyznanej kwoty. Oprocentowanie obu tych produktów wynosi 17 % w skali roku, co być może w przypadku samej pożyczki jest liczbą wysoką, jednakże biorąc pod uwagę fakt obecności również linii pożyczkowej, procent nie wydaje się już tak duży. Łącząc ze sobą zarówno pożyczkę i linię, 17% wydaje się być oprocentowaniem uczciwym. Minimalną sumą, o jaką można wnioskować, w przypadku pożyczki Duet jest  10 tysięcy złotych, podczas gdy maksymalną staje się 200 tysięcy złotych. Warto również zaznaczyć, iż istnieje możliwość spłaty pożyczki Duet wcześniej, co nie obciąża żadnymi opłatami. Pozostaje jednak jeszcze pytanie, dotyczące linii pożyczkowej, co staje się z nią, po przedterminowym spłaceniu pożyczki. Otóż wówczas, linia pożyczkowa przekształcona zostaje również w pożyczkę, która także może zostać spłacona wcześniej, a więc z korzyścią dla pożyczkobiorcy. Oczywiście możliwe jest spłacanie pożyczki i linii pożyczkowej równolegle w tym samym czasie. Co do pozostałych opłat, nadmienić należy jeszcze obowiązek opłacenia opłaty przygotowawczej, która wynosi w przypadku, zarówno pożyczki, jak i linii kredytowej 5 %, przy czym w przypadku linii, dotyczy ona jedynie pierwszorazowego jej otwarcia. Dla kolejnych czterech linii, opłaty przygotowawczej nie będzie, a w gwoli ścisłości, wynosić będzie 0%. Tak jak w przypadku pozostałych pożyczek w Jaworznie, pożyczkobiorca nie uiszcza opłat wynikających z prowizji bądź rozpatrzenia wniosku pożyczkowego. W kwestii natomiast okresu kredytowania, wynosi on 60 miesięcy. Warta uwagi jest, spotykana także w kilku innych pożyczkach tej instytucji, możliwość łączenia dochodów z małżonkiem, bądź inną osobą, zamieszkującą wspólne gospodarstwo domowe, co pozwala na wnioskowanie, a co więcej pozytywną decyzję o przyznaniu większej sumy, niż w przypadku wnioskowania w pojedynkę.
Ten produkt rzeczywiście jest wyjątkowy, ułatwia działania i pozwala utrzymać płynność finansową przez dłuższy czas. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób o stałych dochodach, potrzebujących dodatkowego zastrzyku gotówki, chociażby przy budowie domu. Pytanie tylko, czy wówczas, oferta banków, dla osób o odpowiedniej zdolności kredytowej nie będzie bardziej atrakcyjna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz