wtorek, 18 października 2011

Społecznościowa pożyczka na pożycz.pl

Pożycz.pl to następny portal, przedstawiający możliwość zawierania pożyczek między użytkownikami. Działa na podobnych, jeśli nie identycznych zasadach, co poprzednie dwa, opisywane przeze mnie serwisy, o szczegółach warto jednak powiedzieć. 
Zaczynając od początku, pożycz.pl umożliwia, w zależności od ratingu użytkownika, zaciągnięcie pożyczki w kwocie od 500 zł do 36 000 zł na okres od dwóch do 36 miesięcy. Co więcej serwis udostępnia użytkownikom nowoczesne narzędzie, nazwane portfelem, które pozwala na szybkie i bezproblemowe przesyłanie pieniędzy między osobami, posiadającymi konta nawet w różnych bankach. Kolejnym atutem portfela jest fakt, iż po zaciągnięciu pożyczki u wielu inwestorów, pożyczkobiorca, wpłaca jedynie wysokość raty, a serwis automatycznie zajmuje się odpowiednim rozliczeniem, tak by każdy z inwestorów otrzymał odpowiednią część danej kwoty. 
Jeśli chodzi o samo zaciągnięcie pożyczki, tak jak w przypadku poprzednich serwisów niezbędna do tego jest weryfikacja.Minimalna kwota, jaką trzeba wydać, by móc wystawić aukcję pożyczkową to 12 zł. Co składa się na tę sumę? Są to cztery weryfikacje:


  • weryfikacja dowodu osobistego 0 zł
  • weryfikacja konta bankowego 1 zł
  • weryfikacja BIG 10 zł
  • weryfikacja numeru telefonu 1 zł

Dodatkową weryfikacją, która z pewnością daje większe szanse na uzyskanie pożyczki w sumie, która będzie satysfakcjonowała pożyczkobiorcę, jest weryfikacja adresu zamieszkania, kosztująca 9 zł. Weryfikacja ta polega na przesłaniu wygenerowanego kodu, na podany adres za pomocą tradycyjnej poczty, kod ten następnie należy wpisać w odpowiednim miejscu w zakładce weryfikacje. W taki sam sposób przebiega weryfikacja numeru telefonu, z tym, że kod przysyłany jest do użytkownika SMSem na podany numer. Dowód osobisty natomiast jest weryfikowany jedynie w sposób sprawdzenia danych - te z dowodu z tymi, wpisanymi przy rejestracji. Sprawa BIG jest równie oczywista, operator serwisu po prostu wysyła zapytanie o historię kredytową potencjalnego pożyczkobiorcy. Jeśli jest pozytywna, otrzymuje on pierwszą zieloną gwiazdkę w ratingu, jeśli nie, otrzymuje gwiazdkę czerwoną. Ta druga ocena, nie sprawia, że pożyczki nie można uzyskać, niestety na pewno nie pomaga w jej zaciągnięciu. Można jednak w sytuacji posiadania takiej oceny, wystąpić o dodatkowe weryfikacje lub po prostu powiedzieć o sobie więcej, tak by inwestorzy mogli czuć się pewnie, składając oferty w aukcji takiego użytkownika. Warto też nadmienić, iż serwis pożycz.pl współpracuje z firmą windykacyjną, która pomaga odzyskiwać niespłacane długi. To również jest swego rodzaju zapewnieniem dla inwestorów. Wracając do kwestii ratingu, istotne jest, iż użytkownik ma możliwość uzyskiwać gwiazdki czerwone, zielone oraz fioletowe, przy czym te ostatnie pozwalają zaciągać pożyczki w najwyższych sumach. 
Ostatnim już aspektem, który chcę poruszyć będzie zwiększanie szans uzyskania pożyczki. Portal udostępnia użytkownikom dodatkowe narzędzia, które mogą pomóc dotrzeć do potencjalnych inwestorów. Oczywiście są one płatne, jednakże w wielu przypadkach warto o nich pomyśleć:

  • Pozycjonowanie oferty 9 zł - sprawia, że oferta znajduje się na stronie głównej, bądź na wyższej pozycji,
  • wyróżnienie oferty 5 zł,
  • wydłużenie trwania oferty o każde kolejne 4 dni 5 zł,
  • powiadomienie SMSem o ofercie maksymalnie 10 inwestorów, 9 zł. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz