poniedziałek, 17 października 2011

Szybka pożyczka? Finansowo!

Poza serwisem kokos.pl, w polskim internecie znajdziemy kilka innych serwisów, oferujących możliwość zawierania pożyczek społecznościowych. Jednym z nich jest właśnie finansowo.pl. Co do korzyści płynących z wykorzystywania tegoż portalu, teorii jest wiele, prawdopodobnie od indywidualnych upodobań zależy czy komuś finansowo.pl przypadnie do gustu czy nie. Kilka jednak faktów niezbicie pokazuje, iż w stosunkowo, do wcześniej omawianego kokosa, finansowo pozostaje sporo w tyle. 
Ogólnie rzecz biorąc, zasada jest ta sama  - pożyczkobiorcy mogą wystawiać aukcje pragnąc zdobyć konkretną sumę pieniędzy na konkretnych warunkach, bądź szukać inwestora. Kolejne kwestie różnią się natomiast znacząco. Najważniejszą sprawą jest weryfikacja, która jak pamiętamy w serwisie kokos troszkę kosztuje. Obecnie, w obliczu trwającej promocji, wynosi 5 zł, jednak wcześniej, było to przynajmniej 25 zł. W tym miejscu prezentuje się teoretyczny pozytyw systemu finansowo, weryfikacja kosztuje bowiem wyłącznie 5 zł i dotyczy jedynie konta bankowego. Przelewem można dokonać tylko tej jednej weryfikacji, za pomocą której można potwierdzić swoje dane - imię i nazwisko, ewentualnie adres zamieszkania, a więc te parametry, które znajdują się w danych konta bankowego. Powierzchownie podejmując problem, finansowo wydaje się być korzystniejszą opcją, jednak należy również powiedzieć o kolejnych kosztach, wśród których znajdują się finalizacje aukcji. W zależności od kwoty pożyczki koszt jej sfinalizowania jest większy, aż przy pożyczce od 1000do 2000 zł, wynosi aż 25 zł, czyli po doliczeniu podatku VAT, jest to suma 30,75 zł, którą uiścić trzeba za pomocą SMSa.  Kolejną różnicą stają się również ograniczenia, które w kokosie posiadają dużo szersze granice. I tak na przykład maksymalny okres pożyczkowy w finansowo.pl to rok czasu - podczas gdy w kokosie terminy ustalają sami pożyczkobiorcy oraz inwestorzy, a maksymalnie może to być nawet 36 miesięcy. Istotną sprawą jest również ograniczenie, dotyczące sum pożyczki, w finansowo.pl, można bowiem pożyczyć maksymalnie 2000 zł, podczas gdy w kokosie sumy te sięgają 250 tysięcy zł. Oczywiście aby zaciągnąć tak wysoką pożyczkę w kokos.pl, potrzeba czasu, niezbędne jest wspinanie się po drabinie reputacji, a więc zdobywanie kolejnych statusów - gwiazdek. Każda następna, przyznawana jest po spłacie pożyczek, zawieranych na określoną sumę i oczywiście spłacie bez opóźnień. Wymogi są duże i aby móc zaciągnąć ów 250 tysięcy złotych, należy przebrnąć przez 5 zielonych, a następnie 5 niebieskich gwiazdek. Kokos jednak daje taką możliwość, szansę na wysoką pożyczkę - finansowo.pl - niestety nie. 
Ostatnią już poruszaną przez mnie różnica, która mówić może na korzyść finansowo.pl, jest regulamin aukcji. Jako nowy użytkownik, można posiadać na swoim koncie aż pięć aktywnych aukcji, z czego trzy można wystawić jednego dnia. Niestety w kokosie, jako nowy użytkownik możliwe jest posiadanie tylko jednej aukcji, a zwiększenie tej ilości obwarowane zostało kilkoma warunkami. Co więcej w finansowo.pl aukcja może zostać sfinalizowana nawet jeśli cała suma pożyczki nie zostanie zebrana - w dowolnym, w kokos.pl niezbędne do finalizacji pożyczki jest zebranie większej części kwoty. 
Oczywiście do indywidualnej decyzji pozostawiam wybór konkretnego portalu, jednakże widać wyraźnie, iż kokos.pl przedstawia dużo lepsze możliwości, jeśli chodzi o korzystne i długoterminowe pożyczki, podczas gdy finansowo.pl jest świetną opcją dla osób, potrzebujących pożyczki jak najszybciej, w niewielkiej kwocie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz