niedziela, 16 października 2011

Ubezpieczenie, zabezpieczeniem inwestora i pożyczkobiorcy

Tak jak zapowiedziane zostało w poprzednim poście, dzisiejszy temat dotyczył będzie ubezpieczeń, jakie można zakupić, kierując je rzecz jasna, do zaciąganych pożyczek. Pierwszą rzeczą, którą trzeba wyaźnie podkreślić, jest fakt, iż zakup ubezpieczenia, zwiększa szansę na jakiekolwiek inwestycje w naszą aukcję, a zatem na swego rodzaju przyznanie pożyczki. Przez fakt posiadanego ubezpieczenia, inwestor ma większą pewność, iż pożyczona suma zostanie mu zwrócona.
I tak, ubezpieczenie występuje w ośmiu możliwościach przedstawiając różne zakresy działania, które zostaną podane niżej.


  1. (Zakres podstawowy) Śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku oraz trwała i całkowita niezdolność do pracy oraz czasowa niezdolność do pracy spowodowana leczeniem szpitalnym.
  2. Zakres podstawowy oraz czasowa niezdolność do pracy.
  3. Zakres podstawowy oraz poważne zachorowanie.
  4. Zakres podstawowy oraz utrata pracy.
  5. Zakres podstawowy oraz czasowa niezdolność do pracy oraz poważne zachorowanie.
  6. Zakres podstawowy oraz poważne zachorowanie oraz utrata pracy.
  7. Zakres podstawowy oraz czasowa niezdolność do pracy oraz utrata pracy.
  8. Pakiet pełny: zakres podstawowy oraz  czasowa niezdolność do pracy oraz poważne zachorowanie oraz utrata pracy. 
* dokładne dane, dostępne na stronie kokos.pl

Samo ubezpieczenie, jest dla pożyczkobiorcy dobrowolne, chyba że, dotyczy ono punktów naziemnych, wówczas jest obowiązkowe. Poruszając kwestie prawne, zacząć trzeba od tego, iż ubezpieczenie realizowane jest za pośrednictwem CARDIF Assurances Risques Divers S.A. Oddział w Polsce (Umowa Ubezpieczenia Grupowego Pożyczkobiorców), a zatem istniejącą i pewną instytucję. Prawnie rzecz ujmując, ubezpieczającym jest tutaj operator kokos.pl i to on staje się odpowiedzialny za jego realizację. 
W praktyce, w razie problemów ze spłatą pożyczki, które zawierają się w aspektach wykupionego ubezpieczenia, każdemu inwestorowi zostaje wypłacona suma, którą pożyczył, a która w wyniku konkretnych wydarzeń, nie zostanie mu oddana przez pożyczkobiorcę.

Samo przystąpienie do ubezpieczenia, także jest łatwe. Można dokonać go zakładając aukcję (wyrazić chęć do objęcia danej pożyczki ubezpieczeniem) lub już w czasie jej trwania. Po realizacji wszystkich formalności, o których więcej można przeczytać w samym serwisie, pożyczkobiorca wybiera konkretny zakres ubezpieczenia, który go interesuje. Sam proces jest szybki i prosty, a rzeczywiście samo ubezpieczenie zachęca inwestorów do zainteresowania danymi użytkownikami. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz